INDUSTRIALNE
WNĘTRZE

CIĘŻKIE BRZMIENIA

3D DECO & VIZUALS
AMBITNA
ELEKTRONIKA
RAP
NA STOCZNI
niepowtarzalny
klimat

Nadchodzące imprezyBefore Kaskada Festival | Patio Protokultura + Scena Prototypy 30 MAJ 2018


Drugi rok z rzędu przyjeżdżamy do Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnejby przedstawić Wam ideę Kaskada Festival – czyli trzydniowego święta muzyki elektronicznej odbywającego się w Strykowie k. Poznania. 

XIX wieczny Zamek von Treskov, przępiękny 9ha park, jezioro oraz Throwing SnowCassegrain i wielu świetnych artystów z naszego kraju – to w skórcie tegoroczna edycja Kaskada Festival. Podczas tego wieczora, na klimatycznym Patio Protokultury zaprezentujemy Wam o co nam chodzi. Dodatkowe na scenie barowej pod szyldem Prototypy zaprezentuje się świeża djska krew.

Muzycznie na PATIO reprezentować nas będą:

Piotr Bejnar (Otake Records)
Michal Gutkowski (raveorder.pl)
Paryss b2b Sven Wit (Bułka Paryss'ka)
Gibon (Zaćmienie)

Lasery: Lumen Art

Scena Prototypy:
21.00-22.00 - Jan Ky
22.00-23.00 - Desyg
23.00-24.00 - Karus
24.00-01.00 - Daclee
01.00-02.00 - Adam Lip
02.00-03.00 - Kamil Briszke 
03.00-04.30 - BEET&KLEIK Live Performance !!
04.30-06.00 - B2B ???

Bilety: 10/20 pln do 24/po 24

Support: Wake & Raveraveorder.plReviveZobacz Before Kaskada Festival | Patio Protokultura + Scena Prototypy na Facebooku


Dramenbejsowy dzień dziecka 1 CZE 2018


Gościem specjalnym imprezy będzie DroneHead który aktualnie promuje swój najnowszy album Daughters of Havoc.

Więcej informacji wkrótce!Zobacz Dramenbejsowy dzień dziecka na Facebooku


Fresh N Dope Canadian Takeover // Wjazd free! 2 CZE 2018


2 czerwca zapraszamy Was na niepowtarzalne, międzynarodowe wydarzenie Fresh N Dope Canadian Takeover łączące polską scenę rap ze sceną kanadyjąską! Wszystko to w wyjątkowo klimatycznym krajobrazie Gdańskiej Stoczni, na trzech, działających równocześnie scenach, na których pojawi się łącznie trzydziestu artystów! Do waszej dyspozycji zostaną oddane również patio z leżakami i strefa gastro!

WJAZD FREE!!!

Poza kanadyjską reprezentacją wystąpią:
Gedziula - koncert premierowy
Kartky - koncert premierowy
Leh
VBS
Pater
TEABE

Zapraszamy!Zobacz Fresh N Dope Canadian Takeover // Wjazd free! na Facebooku


Author & Punisher, Trepaneringsritualen, Bisclavere 8 CZE 2018


Tutaj chyba żadne słowa wstępu nie są potrzebne :) 
Tutaj trzeba po prostu być ..

Author & Punisher [drone/doom/industrial/experimental. US]
https://authorandpunisher.bandcamp.com/
Author & Punisher to eksperymentalny projekt Tristana Shone’a z San Diego w Kalifornii, muzyka łączącego doom metal z industrialem i dronami, a także konstruktora instrumentów. Studiując rzeźbę na University of California, Shone zaczął budować maszyny dźwiękowe własnego pomysłu, hałaśliwe wynalazki przypominające wyposażenie fabryczne, inspirowane przemysłowym automatyzmem i robotyką. Przy tworzeniu nowych urządzeń i projektów wykorzystał swoje doświadczenia, a aspekty automatyki przemysłowej i robotyki połączył z elementami zupełnie innej optyki, podkreślając… erotyczny wymiar interakcji z instrumentem. To na cześć nietypowych instrumentów zatytułowany został album „Drone Machines” z 2010 roku, najcięższy i najdłuższy materiał w karierze A&P. Od tamtego czasu muzyk zaczął usprawniać swoje twory, by nadawały się do zabrania w trasę koncertową. Każdy z nich wymaga od wykonawcy włożenia sporego wysiłku fizycznego, czyniąc go częścią zdehumanizowanego procesu mającego oddać za pomocą brzmienia zimnej stali i bezdusznej maszynerii zwątpienie w sens życia. Efektem jego kolejnych eksperymentów były dwa albumy dla Seventh Rule – „Ursus Americanus” z 2012 i „Women & Children” z 2013 roku.
W 2015 roku wpadł pod skrzydła wytwórni Housecore Records należącej do Phila Anselmo, który zajął się także produkcją jego wydawnictwa "Melk En Honing". Ostatnia produkcja to niespodziewana EP-ka "Pressure Mine" z 2017 roku. Nowy materiał, tym razem ze stajni Relapse Records został zapowiedziany na lato tego roku.
Dla ludzi ceniących sobie takie projekty, jak Godflesh, Swans, czy Einstürzende Neubauten, rzecz obowiązkowa. 


Trepaneringsritualen [death industrial/black noise/dark ambient. SWE]
https://trepaneringsritualen.bandcamp.com/
Trepaneringsritualen po szwedzku oznacza „rytuał trepanacji” i taka właśnie jest muzyka powołanego do życia w 2008 roku owego projektu, który dumnie wykorzystuje to zestawienie słów jako swoją nazwę – agresywna, powolna, ciężka, bardzo cielesna i o wyraźnym rysie psychofizycznym. Stojący za nim Thomas Martin Ekelund potrafi kreować brutalne i mroczne dźwięki, nie stosując tak banalnych zagrań, jak ciągłe przyspieszanie rytmu – zamiast tego nieustannie dokonuje zniekształceń własnego, głęboko gardłowego głosu, poddając go ciągłym zapętleniom i miksując go z powolnym, industrialnym rytmem. Muzykę projektu zwykło określać się jako skrzyżowanie estetyk power electronics i death industrialu, jednak od strony ideologicznej i tematycznej daleko mu od innych przedstawicieli tych nurtów – teksty Trepaneringsritualen nie dotyczą krytycznego spojrzenia na współczesny świat, okrucieństwo i bezduszność polityki, lecz czerpiąc inspirację z takich formacji jak Zero Kama, Current 93, Brighter Death Now czy Psychic TV, poruszają tematy religii, magii, okultuzmu i ukrytych pokładów ludzkiej świadomości. Mając na uwadze zakres zainteresowań wyrażonych muzyczną formą i mroczny anturaż Ekelunda, formacja wydaje się być pomostem pomiędzy skandynawskim black metalem a rytualnym industrialem i ambientem kojarzonym ze szwedzką wytwórnią Rogera Karmanika Cold Meat Industry.

Bisclaveret [dark ambient. PL]
https://zoharum.bandcamp.com/album/theu-anagnosis
Rodzimy reprezentant sceny ambientowej powstał 2000 roku w Gdańsku. Od początku duet Radosław Murawski i Maciej Mehring podąża własną drogą muzyczną.Swoje poszukiwania w materii dźwięku i słowa muzycy przełożyli na kilka wydawnictw krajowych i zagranicznych. Uczestniczyli również w wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą.
Ostatnim zarejestrowanym krążkiem jest „Theu Anagnosis”. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, mamy do czynienia z koncept-albumem. W ośmiu kompozycjach muzycy zawarli swoisty traktat mistyczno-filozoficzny, którego pierwszą odsłonę mieliśmy okazję poznać za sprawą utworu „An Introduction to Reading God” z 7” splitu z F.T.B.P.D. Za pomocą muzyki i słowa duet kreuje, pozornie odrealniony, oderwany od „tu i teraz”, własny świat dźwięków; proponuje przy tym swoistą wizję Absolutu, widzianego oczami mistyków, szaleńców i myślicieli. Zaprasza do psychodelicznej wędrówki w głąb jaźni, metafizyczną przygodę w krainie muzyki malowanej różnymi barwami, kształtami i historiami. Sny wariata? Nawoływanie uczonego? Doświadczenie pustelnika? To wszystko zlewa się w tyglu wielu kultur niczym wielka magma, lecz tutaj wyłania się z niej krystaliczny, acz niejednorodny obraz...Jaki?

Więcej info niebawem ...Zobacz Author & Punisher, Trepaneringsritualen, Bisclavere na Facebooku


Łamanka 2018 9 CZE 2018


Teatr Navpaky zaprasza na cykliczną wiosenną zabawę pod gołym niebem organizowaną w samym centrum gdańskiej stoczni. 
9. czerwca o godz. 20:00 zapraszamy do klubu Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej, gdzie w rytm muzyki będziemy wspólnie świętować zbliżające się wielkimi krokami nadejście lata. Do tańca zagrają nam dwa zespoły: Ретровай (Lwów, Ukraina) i HarazD (Górowo Iławeckie, Polska). 
Podczas zabawy na świeżym powietrzu dostępny będzie grill, więc koniecznie zabierzcie ze sobą swoje ulubione smakołyki! Poza możliwością grillowania, przygotujemy dla Was drobne przekąski oraz zimne i ciepłe napoje. 
Nie może Was zabraknąć!
Szczegółowe informacje dotyczące biletów pojawią się już wkrótce.

***
Театр Навпаки запрошує на українську весняну забаву під відкритим небом, організовану вже черговий раз у самому центрі гданської корабельні.
9 червня о 20:00 запрошуємо до клубу Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej, щоб разом святкувати прихід літа. Гарну атмосферу забави створять нам гурти Ретровай (Львів, Україна) і HarazD (Гурово Ілавецьке, Полща).
Під час забави під відкритим небом буде доступний гриль, такщо візміть із собою свої улюблені ковбаски і овочі - у вас буде нагода приготувати свої страви на грилі. Крім цього, буде доступна кава, чай, холодні напої та інші смаколики. 
Не можете це пропустити!
Інформація щодо квитків незабаром.Zobacz Łamanka 2018 na Facebooku


Tribute to AC/DC ! 10 CZE 2018


Tribute to AC/DC ! 

10 czerwca zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Tribute to ..". Tym razem usłyszycie szlagiery AC/DC w wykonaniu ukraińskiego AS/DS , który osiągnął status oficjalnego tribute bandu zespołu AC/DC !

Ponad 500 występów w przeciągu pięciu lat. Tysiące fanów. Najlepszy tribute band AC/DC w Europie Wschodniej, eksplozja dźwięków i świateł!
AS/DS tworzą wyjątkowy projekt, ponieważ są bardzo podobni do samego AC/DC nie tylko z wyglądu. Grają w bardzo podobnym do oryginału stylu i z taką samą mocą, trudną do opisania, ale łatwą do odczuwania.
Scena płonie pod tymi facetami! Podobieństwo do oryginału, jakość dźwięku i barwa głosu pozytywnie zaskakują publiczność.
Przygotujcie się na dwie godziny najlepszych utworów AC/DC !

Więcej info, przedsprzedaż biletów i inne niebawem .. 

Zapraszamy !Zobacz Tribute to AC/DC ! na Facebooku


Finał (Trójmiasto) EMERGENZA FESTIVAL 16 CZE 2018


16.06 Finał (Trójmiasto) - EMERGENZA FESTIVAL POLSKA - Protokultura

Zapraszamy do udziału w nadchodzącym Trójmiejskim koncercie finałowym VII Edycji Emergenza Festival Polska (2017/18) - największego na świecie festiwalu dla młodych zespołów bez kontraktów płytowych.

Zwycięzca finałów TRÓJMIEJSKICH zagra na finałach Ogólnopolskich w Warszawie ( 22-23 czerwca klub Proxima) a ich finalista będzie miał okazję zaprezentować się na Finale Światowym Emergenzy, w Niemczech naTaubertal-Festival (lato 2018) 

Finaliści Edycji Polskich :

Edycja 1 (2012) nu-metalowe Chico
Edycja 2 (2013) garage’owy Straight Jack Cat
Edycja 3 (2014) reggae-rock-funkowa ShataQS
Edycja 4 (2015) folk-rockowa Pora Wiatru
Edycja 5 (2016) rockn'rollowy Antiplan
Edycja 6 (2017) electro-akustyczny Anviled
 

bilet - w przedsprzedaży 30 pln / w dniu koncertu 35 plnZobacz Finał (Trójmiasto) EMERGENZA FESTIVAL na Facebooku


Jack Crusher & Fosfor & Explozer & Deadline & Spear & Eltimase 22 CZE 2018


Po siedmiu latach nieprzerwanej działalności, czujemy się niejako odpowiedzialni za scenę metalową w Trójmieście. Kontynuując ciąg dalszy organizowanych przez nas wydarzeń, pragniemy zachęcić Was do udziału w drugiej edycji Explozer Fest 2018 - mający na celu promocję ciężkich brzmień w Trójmieście.
Chcemy stworzyć możliwość wypromowania się na naszej scenie kapel jak z Trójmiasta, tak i z całego kraju, a być może i z zagranicy. Na celu mamy stworzenie cyklicznego i mocnego Festiwalu o bezkompromisowym statusie, gdzie nie będzie miejsca na żadną komercyjną stylistykę, zalewającą media publiczne.
Dla tego też nie mamy wsparcia w mediach publicznych ani u sponsorów, bo przecież kultura ciężkich odmian muzyki u nas oficjalnie prawie nie istnieje albo jest oczerniana przez sferę duchowieństwa. Więc organizujemy to za własną inicjatywą i własnym kosztem oraz wysiłkiem wspólnie z klubem Protokultura w Gdańsku.

Nabór kapel został zamknięty 30.04.2018 o godzinie 23:59

W celu nadania zgłoszenia należało wysłać link profilowy na FB zespołu oraz link (lub linki) z materiałami audio - video umieszczonymi na YT, na naszą pocztę FB Explozer (nie e-mail) z dopiskiem - Explozer Fest 2018. 

Wjazd: przedsprzedaż 20 zł - otwórz link:
https://protokultura.interticket.pl/program/explozer-fest-ii-fosfor-3733
Wjazd w dniu koncertu: 30 zł

Zagrają / Przybliżone godziny występu:
Jack Crusher - (Busko-Zdrój) - Metal 
https://www.facebook.com/jackcrusherband/
23:00 -
=================================
Fosfor - (Wejherowo) - Metal Alternative
https://m.facebook.com/FOSFOR-159400414146941/?ref=page_internal&mt_nav=1
22:00 - 
=================================
Explozer - (Gdańsk) - Groove Metal
https://www.facebook.com/explozer.gdansk/
http://band.pl/explozer
21:00 - 
=================================
Deadline - (Tychy) - Groove Death Metal
https://www.facebook.com/DeadlinePL/
20:00 - 
=================================
Spear - (Warszawa) - Rock
https://www.facebook.com/spearpoland/
19:00 - 
=================================
Eltimase - (Wejherowo) - Metalcore, Hardcore, Groove
https://www.facebook.com/Eltimase/
18:00Zobacz Jack Crusher & Fosfor & Explozer & Deadline & Spear & Eltimase na Facebooku


Słoneczny Patol vol.2 23 CZE 2018


Rozpoczęcie wakacji w Trójmieście należy godnie uczcić! 
Słoneczny Patol vol. 2 powraca na patio! 😎

Zagrają:
☀️Kuba Knap
🍺WCK
☀️UNDADASEA
🍺???
☀️DJ Serio?


⭐️Freestyle Showcase ⭐️
Dejwid x Bośniak x ???

Bilety w cenach:
I pula 20 zł
II pula 25 zł
III pula 30 zł
dostępne w aplikacji Going.

✌️Zobacz Słoneczny Patol vol.2 na Facebooku


Noc Kupały ! XII Urodziny Medulli ! Gdańsk 23 CZE 2018


Noc Kupały [XII Urodziny Medulli Oblongaty] 

☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀

MAIN STAGE [dark progressive, zenonesque, forest, scando, dark psychedelic trance]

☀ Sumiruna LIVE [Zenon Records. AU]
http://zenonrecords.com/artists/producers/sumiruna
https://soundcloud.com/sumiruna
☀ Bubbleguns LIVE [Medulla Oblongata / DigitalShivaPower. IN]
https://soundcloud.com/bubble-guns
☀ Sourone LIVE [Zenon Records. PL]
http://zenonrecords.com/artists/producers/sourone
https://soundcloud.com/sourone
☀ Arayan [Medulla Oblongata. PL]
☀ Ditch [Medulla Oblongata. PL]
☀ Ross [Medulla Oblongata. PL]
☀ Special Fx [Medulla Oblongata. PL]
☀ Szopen [Medulla Oblongata. PL]

CHILL STAGE [chillout, ambient, psydub, downtempo, ....]

☀ Sumiruna LIVE [Zenon Records. AU]
http://zenonrecords.com/artists/producers/sumiruna
https://soundcloud.com/sumiruna
☀ Arayan [Medulla Oblongata. PL]
☀ Ochen [Leśna Szajka / Medulla Oblongata]
☀ Ross [Medulla Oblongata. PL]
☀ Special FX [Medulla Oblongata. PL]
........

DECO & VISU: 

☀ Psy-Pix [AT]
☀ Special FX
☀ 0x43

Więcej info, przedsprzedaż biletów i inne niebawem ;) 

Zapraszamy !Zobacz Noc Kupały ! XII Urodziny Medulli ! Gdańsk na Facebooku


Gdańsk Fetish Festival 29 CZE 2018


Tworzymy pierwszą edycję wydarzenia, na które zawsze sami chcieliśmy pójść. 

Tworzymy spotkanie dla ludzi, których łączy jedna, wspólna, a jednocześnie tak różnorodna pasja jaką jest BDSM.
Chcemy: 
🔐 Łamać tabu.  
📖 Edukować.
🌄 Umożliwić wir hedonistycznej zabawy od zmierzchu do świtu. 🌅
Albo i dłużej. 🌇Wiele stracisz, jeśli nie pojawisz się na TARGI BDSM organizowanych w ciągu dnia.
Będziecie mogli:
Poczuć #ból robiąc sobie tatuaż u mistrzów z Heretic Tattoo.

Obejrzeć, a następnie nabyć drogą kupna obrazy od Aleksandra E. Serocka- Art Projects, wyjątkowe dzieła sztuki, które celebrują ciało i seksualność człowieka, jej autorski projekt #SEXTIE PROJECT przedstawia portrety malowane z nagich selfie osób z całej Polski. 

Zachwycić się jakością, wypróbować i zakupić klimatyczne meble od RedDiamonds.pl BDSM Luxury Furniture.

Odziać się, pogłębić swoją wiedzę oraz zakupić wysokiej klasy zabawki i odzież BDSM wykonane przez polskich producentów, między innymi Leather Seduction czy Ciocia Samo Zuo DIY.

Równolegle pierwszą z dwóch części, dwudniowych warsztatów rozpocznie legenda Shibari, której nie trzeba nikomu, kto choć raz szukał materiałów do szkoleń japońskiego wiązania przedstawiać - GanRaptor, założyciel portalu nawado.pl www.nawado.pl 

Warsztaty Shibari vol. 1
https://www.facebook.com/events/2143954632492292/
Warsztaty Shibari vol. 2
https://www.facebook.com/events/374866299700550/

Osobne warsztaty „Jak Bezpiecznie bawić się w BDSM” poprowadzi doświadczony Master - Marcin Goworek, który wraz z piękną Evildoll_N przez lata występują na imprezach w całej Polsce.

Wieczorem po skończonych warsztatach i targach, wybierzcie się z nami w mroczną podróż z różnymi pasmami muzyki elektronicznej w tle. 

DO WYBORU DAJEMY WAM DWIE STREFY CZYLI

DWIE OSOBNE IMPREZY TEJ SAMEJ NOCY:

#TechnoPatio • Warm Up House • Techno All Night Long • #GFF
na terenie  Patio Protokultura

oraz 

#INSIDE w środku klubu.

SAM WYBIERZ.

Czy chcesz wziąć udział w imprezie BDSM w wersji Light - #TechnoPatio, BEZ OBOWIĄZKU dopasowywania się do DRESSCODE, 

czy chcesz zanurzyć się w 

#INSIDE na imprezie BDSM z restrykcyjnym DRESSCODE 
( opisanym szczegółowo niżej ) strefą PLAYROOM i DARKROOM oraz pokazami dla bardziej wymagającej publiczności.*** *** ***
Scena #TechnoPatio będzie dostępna dla wszystkich, którzy chcą poczuć klimat imprezy BDSM z zachodnich klubów, zadbają o to artyści z naszego polskiego techno podwórka. 
Będzie niepowtarzalnie, o przypływ hormonów szczęścia zadbają wyselekcjonowani artyści zza Dj’ki a wraz z nimi tancerze ognia, hostessy z cudownym alkoholem, nazywanym syropem lub lekarstwem.
Ponad to wyjątkowy pokaz podwieszenia Shibari na świeżym powietrzu zapewni przypływ adrenaliny. 
Przede wszystkim to Wy sprawicie że będzie naprawdę gorąco, a macie pole do popisu, ponieważ każdy z Was weźmie udział w konkursie na Mistera i Miss Gdańsk Fetish Festival.

#TechnoPatio • Warm Up House • Techno All Night Long • #GFF
#TechnoPatio = Techno all Night Long 


A z kolei....

*** *** ***
Strefa #!NSIDE - #CZELUŚĆ industrialnego wnętrza Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej będzie dostępna zarówno dla tych, którym zależy na dyskrecji , jednak również dla tych, którzy dopasują się do ZASAD oraz restrykcyjnego dresscode.

ZASADY

1. Mamy pełne prawo nie wpuścić gości do środka lub poprosić ich o opuszczenie imprezy w trakcie w przypadku łamania zasad Regulaminu.

2. Na strefę #!NSIDE nie wpuszczamy osób nie przestrzegających DRESSCODE, który dopuszcza 
- nagość
- spandeks
- lateks
- bielizna
- pcv
- cross - dressing
- seksowne przebrania, fetish wear i inne ( jeśli nie jesteś pewien, napisz do nas, a doradzimy Ci w kwestii ubioru) 

- na wejściu będziemy dokładać wszystkich sił by w środku panowała naprawdę gorąca atmosfera.

Do dyspozycji Gości w środku będzie przestrzeń Szatni gdzie będziecie mogli podczas imprezy dopasować swój ubiór do panujących w #INSIDE standardów.

3. Do Strefa #!INSIDE prowadzić będzie dodatkowe, osobne wejście, musisz tylko przekroczyć Czarną Kurtynę i wiesz, że jesteś bezpieczny, całkowite No Photo Policy sprawi, że będziesz mógł poczuć się swobodnie - to Ty decydujesz czy chcesz dołączyć do strefy #TechnoPatio czy zostajesz ukryty w środku.

4. Zasady bezpieczeństwa i zaufania są obowiązkowe na terenie całej imprezy - pamiętajcie o antykoncepcji, o uszanowaniu czyjeś odmiennej woli i nie byciu nachalnym. W przypadku gdy ktokolwiek będzie Ci przeszkadzał, zgłoś to natychmiast Organizatorom podczas imprezy.

Na tych, którym uda się przejść przez surową selekcje będą czekały atrakcje w postaci:

PLAYROOM GROUND, osobne pomieszczenie do zabawy o powierzchni 100m2, wyposażone w luksusowe meble BDSM firmy RedDiamonds.pl BDSM Luxury Furniture, przygotowane specjalnie pod Gdańsk Fetish Festival.

DARKROOM przekształcony z backstagu klubu, gdzie w przyciemnionym, czerwonym świetle będzie czekało nas Was kilkanaście metrów kwadratowych, wypełnione kanapami i krzesłami z dostępem do osobnej łazienki, tutaj będziecie mogli się poczuć jakbyście ukrywali się przed wszystkimi i wszystkim.


Pokaz Shibari przygotowany przez GanRaptora, który będzie krępował Wredna Wiedźma Arts
możliwość rozmowy z fotografem zajmującym się na codzień tematyką BDSM, wystawa zdjęć klimatycznych i obrazy Alexandry Serockiej #SEXTIEPROJECT,pokaz podwieszenia Suspension polegający na wbijaniu się hakami w skórę i podwieszeniu modelki wykonany przez MaRTWy Piercing z Gdańska, pokaz niespodzianka Marcina Goworek z partnerką, z którego możemy zdradzić tylko, że będzie się lało dużo wosku…

Scena #!NSIDE umożliwi wam muzyczną podróż po pełnej palecie muzyki elektronicznej.
Zaczniemy od tracącego na popularności ostatnimi czasy #house. Następnie przeniesiemy się w płynnie w rejony #bass house i #futurehouse.
Gdy publika i głośniki zostaną odpowiednio rozgrzane zostaniecie uraczeni #minimal techno oraz #tech house’em.

Gdy wszystkim zacznie brakować już sił, dolejemy oliwy do ognia a głośne, niskie tony #dark techno będą słyszalne w całej stoczniowej okolicy.

Dla najwytrwalszych będzie czekał muzyczny deser #trap i #bit, słodko nie będzie, za to mocno, tłusto i głośno.

Gdy słońce na dobre zagości na nieboskłonie całą imprezę na #TechnoPatio zamknie najlepszy trójmiejski DJ. 
Zastanawiasz się z kim udasz się w muzyczną podróż? Śledź informacje na naszym profilu i na stronie wydarzenia.

Kolejne atrakcje i szczegóły będziemy zdradzać wkrótce. 
Zobacz Gdańsk Fetish Festival na Facebooku


ANAL VOMIT [Peru] - po raz pierwszy w Europie! 6 LIP 2018


Peruwiańska legenda black/death/thrashu.. profanująca wszelkie świętości od ponad 25 lat.
Wymieniana jednym tchem z Vulcano, Perversor czy Morbosidad. Ich kultowy Demoniac Flagellations uznawany jest za jeden z największych majstersztyków wyplutych przez Amerykę Południową!
SENDERO SINIESTRO!
https://www.youtube.com/watch?v=MKsZP6zJ9CM

Gościem trasy będzie amerykański FIN.
Chaos. Plugastwo. Profanacja.Zobacz ANAL VOMIT [Peru] - po raz pierwszy w Europie! na Facebooku


The Arson Project + Hexis 30 LIP 2018


Lato, morze, plaża, ... Co jeszcze pod koniec lipca jest nam do szczęścia potrzebne ? 

Jak to co ?? 

Tylko i wyłącznie grindcorowo / black metalowa bomba trasa w którą wybierają się szwedzki THE ARSON PROJECT oraz duński Hexis !!

THE ARSON PROJECT [grindcore/crust. Szwecja]
https://www.metal-archives.com/bands/The_Arson_Project/3540270554
https://thearsonproject.bandcamp.com/

Hexis [hardcore/black metal. Dania]
https://www.metal-archives.com/bands/Hexis/3540341859
https://hexisband.bandcamp.com/Zobacz The Arson Project + Hexis na Facebooku


Nytt Land + Windmill 14 SIE 2018


NYTT LAND [dark shamanic folk, RUS]
Magia pradawnej północy, czyli muzyka balansująca na granicy szamańskiego ambientu I tradycyjnego skandynawskiego folku, zrodzona w sercu Syberii..
Instrumenty stworzone przez samych muzyków budzą coś duchowego, dawno już zapomnianego, dudnienie bębnów wzmocnione śpiewem gardłowym prowadzi szamanów przez ścieżki potężnej tajgi..
NYTT LAND inspiruje się tradycyjną muzyką tubylczych ludów Syberii, staro nordycką poezją i klimatem norweskiego black metalu, ich twórczość od zeszłego roku wydaje angielska Cold Spring, która w niektórych kręgach jest już wytwórnią kultową. Wszystkie utwory zostały nagrane I zmiksowane w najlepszym rosyjskim studio jakim jest Radio Sibir, co mocno wpłynęło na jakość dźwięku I klimat. Zespół na swoim koncie ma już wydanych pięć dużych albumów: "Nytt Land" [Sulphur Flowers. 2014], "Hávamál" [Crush The Desert Rec. 2015], "Sköpun" [Sulphur Flowers . 2016], "Fimbulvinter" [Cold Spring. 2017] oraz najnowszą "Odal" [Cold Spring. 2018], do tego wszystkiego jeszcze parę singli i epek. Zespół tworzą : Anatoly Pahalenko, Natalya Pahalenko, Vladimir Titkov oraz Sergey Silitcky. Dla fanów Warduny, Forndom czy Amon Amarth pozycja obowiązkowa!

https://www.discogs.com/artist/4193050-Nytt-Land

https://nyttland.bandcamp.com/


WINDMILL [folk metal, PL]
Windmill - czyli młyn. Młody folk metalowy zespół z Gdańska, założony zimą 2016 przez 4 kumpli. W naszych tekstach i utworach pokazujemy różne oblicza muzyki folkowej, zarówno te biesiadne, skoczne jak i mroczne, klimatyczne a nawet straszne, płynnie łącząc to z różnymi gatunkami metalu, w każdym momencie zaskakując słuchacza. Brzmienie Windmill składa się gitary grającej od groovowych, heavy riffów i solówek po akustyczne partie, okraszonej melodycznym fletem lub bouzouki, to wszystko dopełnia masywny bas i podwójny charyzmatyczny męski wokal. Jak dotąd zagraliśmy kilka koncertów w całej Polsce u boku największych sław polskiej sceny Folk Metalu.
https://web.facebook.com/FolkMetalWindmill/


Więcej info, przedsprzedaż biletów i inne ciekawe rzeczy niebawem. 


Zapraszamy! 🤘🔥Zobacz Nytt Land + Windmill na Facebooku


Gdańsk Tribute Festival 2018 18 SIE 2018


Zapraszamy na drugą edycję Gdańsk Tribute Festival! W tym roku ponownie przygotowaliśmy dla was cztery dedykowane koncerty, na których usłyszycie muzykę największych gwiazd światowego rocka. Na letniej scenie Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej muzykę legend wykonają dwa zespoły z Polski oraz grupy z Londynu i Budapesztu. Tegoroczna edycja to:

TRIBUTE TO
Muse
Foo Fighters
Guns N' Roses
The White Stripes

Gdańsk Tribute Festival to wyjątkowa okazja, by usłyszeć w jednym miejscu muzykę czterech kultowych zespołów. 17 muzyków, jedna scena, stoczniowe żurawie i Wy! To będzie prawdziwie rocknrollowa noc! O dobrą jakość dźwięku zadba firma nagłośnieniowa TMSS. Nie zabraknie zimnego piwa i strefy food trucków, a wieczór zakończymy otwartym jam session. Zapraszamy!

Time Table:
18:30 Otwarcie bramek
20:00 Tribute to The White Stripes
21:10 Tribute to Muse
22:20 Tribute to Foo Fighters
23:30 Tribute to Guns N' Roses

Tributy wystąpią w następujących składach:


Tribute to The White Stripes
Jan Sienkowski - wokal,gitara
Jakub Kozak - gitara
Marcin Lewandowski - perkusja

Tribute to MUSE by Muse Tribute - MUSEK
Matt Green 'Matt'
John Brooker 'Chris'
Paul 'Custard' Mayes 'Domonic'

Tribute to Foo Fighters
Piotr Łuba - wokal
Michał Saidowski - gitara, wokal
Krzysztof Stachura - gitara
Artur Olkowicz - bass
Michał Młyniec - perkusja

Tribute to Guns N' Roses by Hollywood Rose (Guns N' Roses Tribute Band - Hungary)
Alex Scarzzy Crane - wokal
Fészek - gitara
Zaba - perkusja
Luki - gitara
Viktor - gitara
Cocó - klawisze

18.08.2018 r.
Klub Protokultura, ul. Niterów 29B, Gdańsk
Scena Letnia
Start godzina 18:30

Bilety:
1 pula 45 PLN
2 pula 50 PLN
3 pula 55 PLN
4 pula i w dniu koncertu 60 PLN

On-Line na InterTicket Polska ➡
https://www.interticket.pl/program/gdansk-tribute-festival-2018-3837/

oraz w punktach stacjonarnych

Gdynia CultureBox- GDYNIA GŁÓWNA - Świętojańska 30
Greckie Biuro Podróży Barkost - GDYNIA - ul. Świętojańska 100
Biuro Podróży El Globo - SOPOT - ul. Podjazd 9
Stowarzyszenie Turystyczne Sopot - SOPOT - Plac Zdrojowy 2
Biuro Turystyczne "Dunaj" - LĘBORK - ul. Targowa 11
Agencja Podróży i Turystyki Holidays - GDAŃSK - ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

Lista punktów sprzedaży stacjonarnej w całej Polsce dostępna na:
https://www.interticket.pl/partnersZobacz Gdańsk Tribute Festival 2018 na Facebooku


Grave Desecrator (BRA) 31 SIE 2018


Brazylijscy mistrzowie bestialskiego black/death metalu spod znaku Sarcofago, Blasphemy, Archgoat i wczesnego Beherit, na zaproszenie Black Silesia Productions, po raz pierwszy w swojej historii zagrają koncerty w Polsce!

Nazwa zdecydowanie otoczona jest prawdziwym kultem. Wśród koneserów efektu ewolucji thrash metalu jest to wydarzenie, którego nie można przegapić!

Więcej informacji wkrótce!Zobacz Grave Desecrator (BRA) na Facebooku


Gdańsk Ska Jamboree vol. 2 16 LIS 2018


Po sukcesie pierwszej edycji, jedyny i najlepszy festiwal muzyki ska w Polsce powraca!

Zapraszamy Was do Gdańska, gdzie w Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej 16 i 17 listopada 2018 zagrają dla Was jedne z najlepszych zespołów ska z różnych zakątków Europy:
Dr. Ring Ding (DE)
The Downsetters (UK)
Bottle Of Moonshine (BE)
TheMagnetics (IT)
YELLOW CAP (DE)
Spartan Allstars (DE)
The Bartenders (PL)
Vespa (PL)
SKA Petarda (PL)

W programie poza tym: soundsystemy, kiermasz branżowych wydawnictw i gadżetów, warsztaty tańca, wspólne zwiedzanie Gdańska.

Ceny biletów w przedsprzedaży (InterTicket Polska):
⚓ I pula:
do 01.06 2-dniowy karnet: 60 zł
⚓ II pula: 
02.06-15.11 2-dniowy karnet: 80 zł; I dzień 50 zł; II dzień 60 zł

Bilety do kupienia w klubie w dniu koncertów:
⚓ I dzień 60 zł
⚓ II dzień 70 złZobacz Gdańsk Ska Jamboree vol. 2 na Facebooku


Psychodeliczna Podróż: 10 Lat Leśnej Szajki 8 GRU 2018


Dziesiąte urodziny działalności Leśnej Szajki na polskiej, psychodelicznej scenie, nadciągają!Zobacz Psychodeliczna Podróż: 10 Lat Leśnej Szajki na Facebooku


Najbliższa impreza


Before Kaskada Festival | Patio Protokultura + Scena Prototypy
Drugi rok z rzędu przyjeżdżamy do Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnejby przedstawić Wam ideę Kaskada Festival – czyli trzydniowego święta muzyki elektronicznej odbywającego się w Strykowie k. Poznania.
30
MAJ
2018
22:00

Dramenbejsowy dzień dziecka
Gościem specjalnym imprezy będzie DroneHead
1
CZE
2018
21:00

Fresh N Dope Canadian Takeover // Wjazd free!
2 czerwca zapraszamy Was na niepowtarzalne, międzynarodowe wydarzenie Fresh N Dope Canadian Takeover łączące polską scenę rap ze sceną kanadyjąską!
2
CZE
2018
16:00