Archiwalne imprezy


Nukefest 2! | Protokultura – Gdańsk 1 SIE 2020


Gdy przechadzam się stocznią odczyty szaleją,
Im bliżej doków, tym dalej wychyla się wskazówka na liczniku gigera.
Ziemia pod stopami robi się gorąca, roślinność promieniuje delikatną poświatą...
znaki, że stocznia pamięta
Plemienni szamani już szepczą przy ogniu,
bo nieuchronnie zbliża się kolejny kwietniowy nów,
szykujcie się .. burza nadciąga”

Przed nami druga odsłona radioaktywnego festiwalu zagłady
Cisza popromiennych pustkowi znów wypełni się miarowym hukiem stali o stal.
Na horyzoncie rysuje się kształt burzy piaskowej, który zmierza w stronę stoczni by wstrząsnąć po raz drugi murami Protokultury

Po raz kolejny, w rocznicę awarii reaktora numer 4,
entuzjaści najszybszych form akustycznych zewrą szeregi,
by stawić czoła dzwiękowej kanonadzie.
13 mistrzów ceremonii przybędzie morzem, lądem i powietrzem
by na trzech arenach zaprezentować swój kunszt.
Jednak na tym nie koniec…

Nie powiemy jeszcze kto
Nie powiemy jak
wiecie już kiedy i gdzie

Czas zacząć się zbroić
Zagłada tuż, tuż

Tax:
20 zł - with flyer
30 zł - without flyer

Patrons:
Hardtripy
Core'owe Ogłoszenia Parafialne
Technowpierdol
NEVER Stop Raving
The sCore Team
Kielce Terror Squad
Kolektyw 23
Zajawa Tattoo Gdańsk

Rules:
No pre-sale
Be kind to your neighbours
Doorman has the final call

Links:
https://www.facebook.com/ErsatzCrew/
https://www.facebook.com/KielceTerrorSquad/
https://www.facebook.com/The-sCore-Team-167701856677024/
https://www.facebook.com/Kolektyw23/
https://www.facebook.com/PROTOKULTURA/

Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej
ul. Niterów 29B
GdańskZobacz Nukefest 2! | Protokultura – Gdańsk na Facebooku


Artifest 2k20 18 KWI 2020


🔥Dwie sceny, o różnym charakterze, ale obie o najlepszym, klarownym dźwięku i zajebistych efektach.
🔥6 zespołów. Debiutanci, goście z zagranicy i weterani sceny.

Wystąpią przed Wami:

𝙸𝙰𝙼𝙾𝙽𝙴 X ŁÓDŹ X EXPERIMENTAL DJENT

Signal from Europa X GDAŃSK X POST-ROCK

M.O.R.O.N. X KOBYŁKA X POST-HARDCORE

The Artificer X GDAŃSK x DEATHCORE

Ape On The Rocket X KALININGRAD X DEATHCORE

Forsake The Light X BYDGOSZCZ X DEATHCORE

18 kwietnia, bądźcie od 18.Zobacz Artifest 2k20 na Facebooku


Mad Professor live! :: Dub Club Trójmiasto #28 4 KWI 2020


✸✺✸ Mad Professor live! :: Dub Club Trójmiasto #28 ✸✺✸

W kwietniu minie dokładnie 7 lat odkąd z połączenia sił Pandadread Sound System i Moonshine Recordings odbyła się pierwsza edycja cyklu Dub Club Trójmiasto. Minie także równo 20 lat od ostatniego występu legendarnego Mad Professora w Trójmieście! Serdecznie zapraszamy do gdańskiego klubu Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej na tę unikalną w skali kraju imprezę z jedynym w Polsce koncertem Mad Professora.

✸✺✸✺✸ ZAGRAJĄ ✸✺✸✺✸

Mad Professor live!
https://spoti.fi/36TblJB

Skank Ranger & MC Polish Man
https://soundcloud.com/skankranger

Pandadread Sound System
https://soundcloud.com/pandadread

✫ Mack Moonshine Recordings
https://soundcloud.com/mack23

Nagłośnienie:
Pandadread Sound System


✸✺✸✺✸ PRZYDATNE INFO ✸✺✸✺✸

Data: 4.04.2020 (sobota)
Miejsce: Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej, Gdańsk
Start: 22:00
Koniec: 6:00

✸✺✸✺✸ BILETY ✸✺✸✺✸

Bilety są dostępne za pośrednictwem Going App oraz w sieci Empik.
https://going.pl/mad-professor-live

WYPRZEDANA!! - I PULA (EARLY BIRD) - 30 zł
II PULA - 45 zł (do 13.03 lub do wyczerpania puli)
III PULA - 60 zł (do 3.04 lub do wyczerpania puli)
IV PULA (w dniu imprezy) - 65 zł

Ilośc miejsc ograniczona.

✸✺✸✺✸✺✸✺✸✺✸✺✸✺✸✺✸✺✸✺✸✺✸✺✸
MAD PROFESSOR (Neal Fraser lub Neil Fraser) urodził się w 1955 roku w Gujanie, małym kraju w północnej części Ameryki Południowej. Swoją ksywkę otrzymał już jako nastolatek dzięki jego intensywnemu zainteresowaniu elektroniką, czego wypadkową było zbudowanie przez niego własnego radio. W wieku 13 lat wraz z rodziną przeniósł się do Londynu, a w wieku 20 lat zaczął zbierać sprzęt nagraniowy: magnetofonowe taśmy szpulowe oraz rozmaite efekty dźwiękowe jak echa czy reverby. W 1979 roku zbudował własny stół mikserski i otworzył studio, które mieściło się w jego salonie w południowo-londyński dzielnicy Thornton Heath. Studio wyposażone w czterokanałowy rekorder otrzymało nazwę Ariwa, po nigeryjskim słowie opisującym dźwięk lub komunikację. Tym samym zaczął nagrywać zespoły i wokalistów, których potem wydawał w swoim labelu o tej samej nazwie. Początki Ariwa to głównie artyści lovers rock jak: Deborahe Glasgow, Aquizim, Sergeant Pepper, Tony Benjamin, Davina Stone czy Ranking Ann. W wyniku skarg ze strony sąsiadów przeniósł studio w inną lokalizację. Nowy dom dla Ariwa mieścił się w Peckham w południowym Londynie. W 1982 roku nagrał swój pierwszy album, „Dub Me Crazy, Part 1„, który szybko doczekał się bardzo dobrze przyjętego follow upa w postaci „Beyond the Realms of Dub„. W 1983 roku pojawiły się jeszcze dwie kolejne odsłony „The African Connection” (często uznawany za jeden z najlepszych z serii) i popularny „Escape to the Asylum of Dub„.

Studio Ariwa zostało przeniesione do West Norwood w połowie lat 80. i zmodernizowane do nagrywania na 24 ścieżki, czyniąc z niego największe studio w Wielkiej Brytanii, którego właścicielem był czarnoskóry. To właśnie wtedy Mad Professor naprawdę zaczął wywierać wpływ na brytyjską scenę reggae. Wyprodukował główne single dla dwójki głównych artystów z Ariwa: Pato Banton m.in. „My Opinion„, „King Step” czy „Give Me Oil” i Sandra Cross „Holding On„, „Country Living„. Był również odpowiedzialny za przełomowy album jednego z najważniejszych artystów brytyjskiego reggae – Macka B. Krążek zatytułowany „Sign Of The Times” ukazał się w 1986 roku. W tym samym czasie zaczęła się era ragga, a cyfrowe produkcje zaczęły przejmować reggae. Gdy styl ten stawał się coraz bardziej dominujący, dub produkowany przez Mad Professora stał się bardziej przestrzenny i zyskał psychodeliczne brzmienie. Podczas gdy przeciwnicy ragga narzekali, że dub Mad Professora brzmiał zbyt sterylnie w porównaniu do starego dubu, wielu pochwalało jego odważne użycie efektów i pomysłowe aranżacje. Albumy z serii „Dub Me Crazy” osiągnęły szczyt eksperymentów w drugiej połowie lat 80. Warto tu wymienić choćby „Schizophrenic Dub” z 1986, „Experiments of the Aural Kind” z 1988, czy „Psychedelic Dub” z 1990 roku. Wraz z nastaniem lat 90. wykazywały one jednak oznaki twórczego wypalenia. Dwunasty i ostatni z serii „Dub Maniacs on the Rampage” został wydany w 1993 roku.

W międzyczasie Ariwa kontynuowała działalność jako wytwórnia, z kolejnymi hitami takich artystów jak Macka B, Pato Banton, Sandra Cross, Kofi, Intense, Jah Shaka, John McLean, The Robotics, Sister Audrey, Peter Culture, Johnny Clark i inni. Dodatkowo Mad Professor zaczął współpracować z bardziej znanymi postaciami reggae; co najważniejsze, po raz pierwszy nawiązał współpracę ze swoim nauczycielem i inspiracją Lee „Scratch” Perry wydając album „Mystic Warrior” w 1989 roku. W 1991 roku wyprodukował pierwszy z kilku albumów dla weteranat toastingu U-Roya. W tym okresie pracował także z Yabby You i Bobem Andym. Skoncentrował się na trasach koncertowych w 1992 roku i niedługo później ukazało się setne wydawnictwo pod szyldem Ariwa.

Dzięki znakomitym współpracownikom, Mad Professor zaczął wyrabiać sobie markę poza społecznością reggae i wkrótce stał się remikserem utworów muzyki rockowej, elektronicznej i R&B. W latach 90. i w nowym tysiącleciu remiksował utwory Sade, The Orb, KLF, Beastie Boys, Jamiroquai, Rancid, Depeche Mode i Perry’ego Farrella. Jednak jego najbardziej znanym projektem – i tym, który naprawdę ugruntował jego pozycję i kunszt – była „No Protection” z 1995 roku, całkowicie przerobiona wersja drugiego albumu trip-hopowej grupy Massive Attack, „Protection”. Twórczo odświeżone albumy Mad Professora zaczęły odzyskiwać spójność w połowie lat dziewięćdziesiątych. Miksowanie elektroniki z rootsowym, bardziej organicznym brzmieniem przenosiło w pamięci do początków dubu. Seria Dub Me Crazy została zakończona, a w jej miejsce pojawiła się nowa, znacznie bardziej subtelna afro centryczna „Black Liberation Dub”. Pierwsza odsłona ukazała się jeszcze w 1994 roku, a kolejne pojawiały się stopniowo aż do nowego millenium (choć znacznie wolniej niż w przypadku „Dub Me Crazy„). Ponownie współpracował z Lee „Scratch” Perry’m i U-Roy’em.

Mad Professor jest aktywny po dzień dzisiejszy nieprzerwanie koncertując czy to solowo czy w kooperacji z m.in. Lee „Scratch” Perry, U-Roy czy Sista Aisha odwiedzając najdalsze zaką

Zobacz Mad Professor live! :: Dub Club Trójmiasto #28 na Facebooku


MOŻNA Charytatywnie | 28 03 20 28 MAR 2020


" Każdy z nas ma marzenia, ale nie każdy ma szanse je zrealizować. "

" Fundacja Mam Marzenie ma misję, której celem jest spełnianie marzeń dzieci, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcą dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. "

Naszym marzeniem jest spełniać marzenia.

Różne.

Małe, duże, trudne do realizacje, proste do realizacji, dostarczające dużo pozytywnych emocji, powodujące uśmiech na twarzy.

W dzisiejszych trudnych, szybkich czasach, kiedy ludzie nie mają czasu na oddech i boją się dotyku, my mamy zamiar podjąć wyzwanie i przytulić Was WSZYSTKICH muzyką.

W tym celu zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych artystów o dobrym sercu, z całej Polski, z różnych środowisk, w różnym wieku, z różną przeszłością, z różnym zamiłowaniem do muzyki, którzy mają wspólny cel.

Pomagać.
_________________________________
LINE UP
_________________________________
HIP-HOP STAGE | BARowa | 22:00 - 00:00

Jointer | Dobra Bomba | Elbląg
Wąsek aka Rasta | Dobra Bomba | Elbląg
KZH | Dobra Bomba | Elbląg
DJ Klapson | Elbląg
Jazzwa | Bytów
LORD GOOD STAFF | Bytów
Kolendo + Mutant | Gdańsk

🎶 Hip hop | rap | instrumental | beatbox
________________________________
SOFT STAGE | BARowa | 00:00 - 09:00

KOVI | Luzztro | Warszawa
John Waiter | Sfinks700 | Gdańsk
zaVVatjacy | Techenko | Gdańsk
SIMA | Sfinks700 | Gdańsk
SkullFellaz | Czacha Dymi Cocktail Bar | Warszawa

🎵 Progressive house | tech house | house
________________________________
TECHNO STAGE | Boczna | 00:00 - xx:xx

Lelak | Techenko | Gdańsk
Kruszytop | NEVER Stop Raving | Toruń
Kamil Kosik | Nocturn | Gdańsk
BeeT | Polish Techno.logy | Gdańsk
Modrzejewski | Techenko | Gdańsk

♬ Dark techno | industrial techno | techno
________________________________

Zespół TAŃCZ wystąpi na obu scenach.
________________________________

Start | 22:00
Koniec | xx:xx
Wstęp | 20 PLN

Dochód z wydarzenia zostanie przekazany w całości na cele statutowe Fundacja Mam MarzenieZobacz MOŻNA Charytatywnie | 28 03 20 na Facebooku


BORYS LBD II Protokultura - Gdańsk 21 MAR 2020


❌❌❌ Borys LBD w PROTO ❌❌

Twórca hitów z milionami wyświetleń na Youtube❗

Zaśpiewa dla Was doskonale znane przeboje:

Jessica | Andżela | Lady in Red i wiele innych.

Będzie się działo 😃💃🕺

Bilety wkrótce!

21 marca 2020
PROTOKULTURAZobacz BORYS LBD II Protokultura - Gdańsk na Facebooku


Fatboy Slim Night (Lista FB Free) II Protokultura - Gdańsk 20 MAR 2020


Rok po spektakularnej nocy Fatboy Slim Night, zapraszamy na powtórkę!

Impreza skierowana jest do fanów twórczości legendarnego producenta oraz Dj'a muzyki elektronicznej jakim jest Fatboy Slim.

Z tej okazji, czeka na Was noc wypełniona muzyką tego genialnego artysty!

GRANIE:

Dj Bloomski

------------------------------

WJAZD:
LISTA FB 10zł DO PÓŁNOCY / 15zł RESZTA
15zł PO PÓŁNOCY

MIEJSCE:
Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej
Ul. Niterów 29b
Gdańsk-Stocznia

Zapraszamy!Zobacz Fatboy Slim Night (Lista FB Free) II Protokultura - Gdańsk na Facebooku


Błażej Malinowski LIVE I Protokultura [Lista FB] 14 MAR 2020


Po ubiegłorocznym fenomenalnym występie Błażeja Malinowskiego w Patio Protokultura,
kolektyw Nocturn ponownie zaprasza na występ jednego z Waszych najbardziej preferowanych polskich headlinerów 2019,
a wszystko wskazuje na to że i 2020 roku.

Sprawdźcie jak było poprzednim razem:
https://www.facebook.com/NocturnTechno/videos/2214717205248955/

...więcej info już niebawem...

LINKI:

https://www.facebook.com/NocturnTechno/
https://www.facebook.com/RiseAgencyEvents/
https://www.facebook.com/PROTOKULTURA/Zobacz Błażej Malinowski LIVE I Protokultura [Lista FB] na Facebooku


Separacja : Support your local club - Stream Techno 14 MAR 2020

\"567-5677117-live-stamp-psd-trocknung-icon-hd-png-download\" " class="event-img2">

Kochane ProtoLudki!
Nastały dla nas ciężkie czasy, ale musimy przetrwać!
Bieżąca sytuacja stała się na tyle poważna, że musieliśmy odwołać koncerty, imprezy i inne wydarzenia na okres dwóch tygodni.
Pomimo tego podjęliśmy środki aby z naszej kochanej #stoczni muzyka jednak do Was dotarła.
#mamyplan
W najbliższy, a może i kolejne weekendy będziemy specjalnie dla Was prowadzić darmową video transmisję (stream) na żywo z Waszą ulubioną muzyką, graną przez naszych rezydentów i lokalne zaprzyjaźnione ekipy.
Ruszamy z techno w sobotę od 20!
Zagrają :
Modrzejewski
Drgs_23
Skoczi
Mikołaj 'Mikes' Barta

W ramach transmisji będziecie mieli możliwość dołożenia się do zrzutki na klub tak abyśmy przetrwali ten trudny okres.
Do zobaczenia!Zobacz Separacja : Support your local club - Stream Techno na Facebooku


Bałkańska Potupajka atakuje Gdańsk! / Protokultura 13 MAR 2020Bałkańska Potupajka to przede wszystkim radość.... radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych "dęciaków" skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością, który łączy ze sobą elementy zarówno muzyczne jak i wizualne.

🔥 Zagrają: 🔥
DJ Fahadzinski World Music
Warsaw Balkan Madness
+ niepodzianki

★ Balkan ★ Gipsy ★ Slavic ★ Klezmer ★ Oriental ★ Eastern ★

Start: 22:00
Entry: 10 zł < 23:30 < 15złZobacz Bałkańska Potupajka atakuje Gdańsk! / Protokultura na Facebooku


Połowinki aMuz 2020 10 MAR 2020


Samorząd Studencki aMuz zaprasza Was na długo wyczekiwane wydarzenie - Połowinki 2020!

🕰 START: 22.00

🗝 motyw przewodni: DYSKOTEKA PRL👞🌼⚒⌛️

🗝dla studentów aMuz wejście do 23.00 FREE + kartka na piwo🍻, po 23.00 wstęp 5 zł + kartka na piwo🍻
🗝 dla przyjaciół aMuz wstęp 5 zł
🗝szatnia 2 zł
ATRAKCJE:
🗝 stała PROMOCJA- piwo 6 zł
🗝co godzinę na dzwonek DJ'a HAPPY HOURS -shot wódki 5 zł 🛎
🗝konkurs na przebranie- Janusz i Grażyna aMuz, do wygrania super nagrody! 👖
🗝fotobudka
🗝niespodzianki
Zabierzcie LEGITYMACJĘ aMuz, dobry humor i przyjaciół!✨
Poczujcie razem z nami klimat PRL...Zobacz Połowinki aMuz 2020 na Facebooku


Najbliższa impreza


Separacja: Beet LIVE | Patio Protokultura
Separacja to cykl wydarzeń online, w czasie których zaproszeni artyści grają na rzecz ratowania klubu Protokultura w Gdańsku. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/736jnv
22
KWI
2020
20:00

Psychodeliczne otwarcie Patio | Patio Protokultura
Sezon na Patio zaczynamy od psychodelicznego uderzenia! Melanż pod chmurką, dekoracje UV i calutka noc, pełna muzyki Psychedelic Trance! Oczywiście za friko, przez całą noc :) psychedelic trance/ goa trance/forest trance/fullon
30
KWI
2020
22:00

Techno Element: T A K A live | Otwarcie Patio Protokultura
Techno Element powraca na nasz letni spot! W tym roku, sezon pod chmurką otworzymy w epickim stylu. Mnóstwo techno, klimat stoczniowych dźwigów i industrialny bezkompromisowy vibe. Tłuczemy aż po świt!
1
MAJ
2020
22:00