INDUSTRIALNE
WNĘTRZE

CIĘŻKIE BRZMIENIA

3D DECO & VIZUALS
AMBITNA
ELEKTRONIKA
RAP
NA STOCZNI
niepowtarzalny
klimat

Archiwalne imprezy


Jam na Stoczni! 19 MAR 2018


Jam na Stoczni, czyli coponiedziałkowe muzykowanie w Protokulturze! 

Zapraszamy chętnych muzyków do grania na żywo, oraz słuchaczy głodnych improwizacji.

Gramy: funk, jazz, rock

Jako, że jam to zmagania muzyków i popisy umiejętności na muzycznym ringu, w programie będzie kilka rund. 

Runda I - USTAWKA 
Runda II - MOTYWY, MOTYWIKI ... 
Runda III - TRZY AKORDY, DARCIE MORDY 
Runda IV - "KAŻDY LUBI ..." 
Runda V - "GRAJCIE, JA WEJDĘ ..." 
Final Round - FREEWOLNE GRANIE 

A jak to będzie wyglądać, to już dowiecie się na miejscu ;) 

Prowadzenie - Cezary "Cezar" Zawidzki

Wstęp bezpłatny!
Start 20:00

Poniedziałek dniem wesołego barmana :) 
piwko za 5 zł 
shot zimnej, czystej jak i kolorowej wódeczki za 4 zł

Współpraca:
Agencja Artystyczna Za-Za www.za-za.pl
Makapic Studio www.facebook.com/makapicstudio/
Salony Muzyczne RIFF www.riff.net.plZobacz Jam na Stoczni! na Facebooku


Dub Mass #34: Pandadread Sound System vs Rise Up! Sound System 17 MAR 2018


W grudniu 2014 roku w nowopowstającym klubie Protokultura odbyła się pierwsza sound systemowa sesja z muzyką reggae/dub i to od razu, nie z jednym, a dwoma sound systemami wagi ciężkiej. Trójmiejski Pandadread Sound System gościł na wspólnej sesji częstochowski Rise Up! Sound System. Potężny bas obu sound systemów ponownie zatrzęsie murami postoczniowej hali 29B już 17 marca podczas 34 edycji Dub Mass!

Dub Mass XXXIV
Sobota, 17.03.2018, godz. 21:30
KSA Protokultura, Gdańsk, ul. Niterów 31
Wsparcie: 20 zł

Zagrają: 
- Rise Up! Sound System (Częstochowa)
- Pandadread Sound System (Trójmiasto)

O ciepły, smaczny i etyczny posiłek zadba Karma Guru Indian Food.

------------------------------------------------------------

Sound system to zjawisko sięgające korzeniami Jamajki lat ‘60 ubiegłego wieku, kiedy to mobline, często prowizoryczne systemy nagłośnieniowe dostarczały rozrywki ludziom z ubogich dzielnic Kingston. Towarzysząc narodzinom muzyki ska i kolejnych mutacji karaibskiej muzyki, jak reggae i dancehall, z czasem sound systemy przestały być jedynie rozrywką, a stały się ważnym zjawiskiem społecznym, głosem politycznym oraz bezprecedensowym elementem kulturotwórczym. Najlepsze i najpopularniejsze sound systemy wyłaniane były tradycyjnie podczas tzw. sound clashy, podczas których na jednym parkiecie grało na przemian 2 lub więcej sound systemów. Publika owacjami wybierała ten, który tej nocy mocniej brzmiał, miał lepszy kontakt z publicznością, a przede wszystkim grał lepsze utwory. Wraz z emigrantami idea sound systemu przepłynęła do Wielkiej Brytanii, skąd od lat skutecznie zaraża resztę kontynentu. Kilka lat temu zjawisko przywędrowało także do Polski, m.in. za sprawą częstochowskiej ekipy RiseUp!, warszawskiego Roots Revival Sound System, czy trójmiejskiego Pandadread Sound System.

Formuła sesji sound systemowej zdecydowanie różni się od koncertu, czy imprezy klubowej i w osobach postronnych często wywołuje dysonans związany z wymykaniem się znanym kategoriom muzycznej rozrywki. W trakcie sesji, trwającej nawet do 8 godzin, szczególnie ważne jest ciągłe budowanie nastroju i utrzymywanie kontaktu z publicznością. Prezentowane głównie z płyt winylowych utwory grane są często w kilku różnych, także instrumentalnych wersjach, które przetwarzane na bieżąco przy pomocy efektów dźwiękowych stają się akompaniamentem pod śpiew lub melodeklamacje wokalistów. Od czasu do czasu różne sound systemy spotykają się na wspólnych sesjach, podczas których publiczność ma możliwość bezpośredniego porównania jakości brzmienia, selekcji muzyki oraz stylu prowadzenia imprezy każdego z nich. Spotkaniom tym jednak nie towarzyszy aż taka rywalizacja, jak jamajskim sound clashom, ale przykładem brytyjskich sesji typu Universtity Of Dub zabawa odbywa się w przyjacielskiej atmosferze. Pierwsze takie spotkanie w Polsce miało miejsce w 12 grudnia 2009 roku w Gdyni podczas drugiej edycji cyklu Dub Mass właśnie.

Najbliższą okazję uczestniczenia w takim spotkaniu będą miały osoby, które w nocy z 17 na 18 marca 2018 wybiorą się do postindustrialnej przestrzeni Klubu Sztuki Alternatywnej “Protokultura” w Gdańsku Stoczni. RiseUp! Sound System z Częstochowy po czterech latach, po raz drugi odwiedzi Pomorze, i po raz drugi zagra na jednym parkiecie wspólnie z lokalnymi przedstawicielami sceny dub - Pandadread Sound System. 

Wszystkich kochających bas pulsujący w żyłach, serdecznie zapraszamy.

------------------------------------------------

Informacje o sound systemach:

RISE UP! SOUND SYSTEM to 3-osobowy kolektyw z Częstochowy, którego początki sięgają roku 2003, zaś pełny skład zawiązał się w 2005 roku w Nottingham (UK). Kingmana, Zmorę i Lotnika, połączyła pasja do głębokich, basowych brzmień szeroko pojętego nurtu muzyki reggae/dub. Od roku 2008 krok sukcesywnie rozbudowują swoje nagłośnienie, mogąc aktualnie stawać w szranki i konkury z najmocniejszymi sound systemami dub w kraju.

Na swoich sesjach podróżują głównie wśród świadomych dźwięków digital dub, skocznych steppersów, a także korzennego reggae. Selekcja uzupełniana jest przekazem tekstowym Kingmana i Lotnika obsługujących mikrofony. Sety są powykręcane, pełne pogłosów, dźwięków syren i wszelkiego rodzaju efektów z życia wziętych w myśl zasady, że im głębszy bas, głośniejsze i dosadniejsze dźwięki, tym bardziej owocna medytacja.

„Uważamy, że ludzie którzy przychodzą do klubu powinni dostać to, czego pragną, a więc nie tylko dobrą zabawę i wibracje, ale również świadomy przekaz, naukę, której za zwyczaj nie zdobędą podczas monotonnej lekcji w szkole, bądź oglądania wiadomości w babilońskiej telewizji. Gramy i będziemy grać imprezy dla ludzi bez względu na rasę, kolor skóry, wiek, wykształcenie. Music is a mission, not competition!” - opisują swoją misję w jednym z wywiadów.

Działalność sound systemu Rise Up! jest szeroka, "jak drzewo, którego konary rozrastają się w różnych kierunkach nawzajem się ciągle przeplatając". Zajmują się promocją i organizacją imprez, koncertów i festiwali, grają muzykę jako live band, prowadzą studio nagrań „56 A”, gdzie produkują autorską muzykę i filmy w ramach internetowej telewizji Golden Hen TV.

http://riseup.nuffrespekt.pl/
https://soundcloud.com/riseupsound
https://web.facebook.com/pages/Rise-up-Sound-System/104982239541247

PANDADREAD SOUND SYSTEM to od 11 lat największy i najprężniej działający dubowy sound system na Pomorzu. Od początku swojej działalności zorganizowali, zagrali i nagłośnili setki sound systemowych sesji, imprez i koncertów, ściągając do Trójmiasta wiele postaci kluczowych dla międzynarodowej sceny dub. Ich styl grania to wyszukana selekcja klasyki roots reggae i digital roots z ostatnich 30 lat ubiegłego wieku, a także nowości wydawnicze na nieśmiertelnym winylowym nośniku. Nieodłącznymi elementami ich setów jest deejayka DHSa, dubowe efekty bratrata oraz unikalne brzmienie ich potężnego sound systemu. 

http://web.facebook.com/pandadread/

Patronat: Trojmiasto.plZobacz Dub Mass #34: Pandadread Sound System vs Rise Up! Sound System na Facebooku


Internal Bleeding ! Fleshgore + supports 16 MAR 2018


Zagrają:

Internal Bleeding [brutal death metal. USA]
www.youtube.com/user/InternalBLDNG
www.metal-archives.com/bands/Internal_Bleeding/1117

Fleshgore (Official) [brutal death metal. UA]
www.youtube.com/user/fleshgore1
www.metal-archives.com/bands/Fleshgore/4369

Sacrificial Slaughter (Official) [death metal/grindcore. USA]
www.youtube.com/user/SacrificialSlaughter
www.metal-archives.com/bands/Sacrificial_Slaughter/10894

Voices of Ruin [melodic death metal. USA]
www.youtube.com/channel/UCa6bhaI3T7X2vVbdFO6AGjQ
www.metal-archives.com/bands/Voices_of_Ruin/3540325444

+ ????

Bilety w cenie 40 pln, dostępne tutaj: https://protokultura.interticket.pl/program/internal-bleeding-fleshgore-supports-3554/10453

Więcej info, oficjalny plakat i inne niebawem !!! 

Zapraszamy !!!Zobacz Internal Bleeding ! Fleshgore + supports na Facebooku


Psycho Barbecue 10ta edycja ! 10 MAR 2018


Właśnie trwają rozmowy z artystami, dekoratorami i całą potrzebną nam resztą, a więc spodziewajcie się całego info niebawem. Zapiszcie sobie ten termin w kalendarzach, widzimy się za trzy miesiące :) 

Zapraszamy !!Zobacz Psycho Barbecue 10ta edycja ! na Facebooku


Doomsday # 4 9 MAR 2018
O.D.R.A [blues/sludge metal. Wrocław]
Zespół jest doskonale znany fanom sludge doom metalu, pochodzi ze stolicy Dolnego Ślaska. Wielu uznaje ich za prekursorów sludge metalu w Polsce. Pierwsze swoje wyjście datuje się na 2008 rok.
Zespół imponuje bezkompromisowością i potężnym brzmieniem, które idealnie sprawdza się na każdej scenie!
www.metal-archives.com/bands/O.D.R.A/3540337081
www.facebook.com/odraband
odra.bandcamp.com

L.o.W [stoner/sludge/doom metal. Szczecin]
Czteroosobowy zespół założony w 2015 roku, którego głównym celem jest łączenie brzmienia stoner / doom / sludge z lat 90, ze świeżymi pomysłami i ostrym wokalem z nihilistycznym tekstem. Ich wpływy obejmują prekursorskie zespoły takie jak: Sleep, Electric Wizard, Weedeater, Eyehategod - a także nowsze zespoły, takie jak Windhand, Monolord oraz With Dead
www.metal-archives.com/bands/L.o.W/3540412202
www.facebook.com/l.o.w.band
lowasted.bandcamp.com

ORAZ!

Ratflesh [grind/death metal. Żmigród / Wrocław]
www.facebook.com/ratfleshpl
ratflesh.bandcamp.com/releases

PARH [sludge/death/doom metal. Płock]
www.metal-archives.com/bands/Parh/3540389354
www.facebook.com/parhband
parh.bandcamp.com

Torched [grindcore.... . Wrocław]
www.facebook.com/torchedgrind
www.soundcloud.com/torched-grindjazd :
 
Wjazd: 20-30 zł 

Więcej info wrótce...Zobacz Doomsday # 4 na Facebooku


Hip Hop Sesja vol.21 8 MAR 2018


Kolejna część cyklicznej czwartkowej imprezy. Wolne mikrofony, freestyle i wszystko co najlepsze. Możliwość dowolnej ekspresji na scenie. 💣

❌ INFO ❌ 

✅ Data : 08.03.2018 📆
✅ Start : 20.00 ⏰
✅Miejsce : Protokultura 🏠
✅Wjazd : FREE


Prowadzenie imprezy : Yowee 
DJ : O'Beats


Koncerty zagrają :
- INSIDE 🎤
- Litzvku 🎤
- Żuraw/Peka WG 🎤
- Domi/Sparrow 🎤


WJAZD : Free
Chcesz wystąpić na ustawce? Napisz do nas na FP. 🙏Zobacz Hip Hop Sesja vol.21 na Facebooku


ProtoTypy // Techno Edtion 7 MAR 2018


Elektronika z głośnika w Proto!

LINE UP:

21.00-22.30 - Zenon
22.30-24.00 - P_error 
24.00-01.30 - Kamil Briszke
01.30-03.00 - Johaan Berg (SWE)

###
https://www.mixcloud.com/Prototypy/

---------------

START: 20:00
KIEDY: każda środa
ZA ILE: za friko
GDZIE: Protokultura

Widzimy się na Stoczni!Zobacz ProtoTypy // Techno Edtion na Facebooku


Jam na stoczni 5 MAR 2018


Jam na Stoczni, czyli coponiedziałkowe muzykowanie w Protokulturze!

Zapraszamy chętnych muzyków do grania na żywo, oraz słuchaczy głodnych improwizacji.

Gramy: funk, jazz, rock

 

Prowadzenie - Cezary "Cezar" Zawidzki

Wstęp bezpłatny!
Start 20:00

Poniedziałek dniem wesołego barmana :) 
piwko za 5 zł 
shot zimnej, czystej jak i kolorowej wódeczki za 4 zł

Współpraca:
Agencja Artystyczna Za-Za www.za-za.pl
Makapic Studio www.facebook.com/makapicstudio/
Salony Muzyczne RIFF www.riff.net.plZobacz Jam na stoczni na Facebooku


Koncert Jubileuszowy La Pasion 4 MAR 2018


"Od 15 lat nieprzerwanie dzielimy się pasją do tańca.

Ogniste flamenco, subtelny taniec brzucha, elegancki balet, energetyzujące rytmy latino, ekspresyjny taniec jazzowy, wyzwalający taniec współczesny, intymne tango argentyńskie i wiele innych technik, jakich tajemnice można zgłębiać w La Pasion.

Zapraszamy na pokazy i wspólną zabawę w niedzielę, 4 marca o g. 17:00 do Klubu Sztuki Alternatywnej Protokultura, ul. Niterów 29B w Gdańsku (tereny postoczniowe)

Wstęp bezpłatny "Zobacz Koncert Jubileuszowy La Pasion na Facebooku


Adi Nowak & barvinsky - 3 MAR 2018


W ramach trasy chłopaki zjeżdżają kawał Polski i przy okazji odwiedzą nasz klub!
Jako support wystąpi Szulinio

Imprezę poprowadzą Aras Dobrado & Teraz Ja, zaś za dekami stanie Dj Polan!

Bilety:
- 30 zł w przedsprzedaży
- 35 zł w dniu koncertu

Wkrótce do zdobycia w:
Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej
FAT CAP
- Sklepie "SETA" na gdańskiej starówce
online w:
- Serwisie Interticket (bilety online) - https://protokultura.interticket.pl/program/adi-nowak-barvinsky-cvir-3605/10638
oraz u promotorów wydarzenia.

Wiek: +16 (możliwe wejście z pełnoletnim opiekunem lub wydrukowaną pisemną zgodą, druk dostępny tutaj - https://drive.google.com/open?id=0B4pdrYoW_ErkZE0wZmU3WmhXTms) .

___________________
Adi Nowak & barvinsky - Zohan (official video)
https://www.youtube.com/watch?v=9VE13LBVtEo
Adi Nowak & barvinsky - Mortimer, gościnnie Dianka (lyrics video)
https://www.youtube.com/watch?v=33I4A_FX3aI
Adi Nowak & barvinsky - Drap, masuj, miziaj, gościnnie Zuzanna Niedzielska (official video)
https://www.youtube.com/watch?v=UyDAvE9H_N8
Adi Nowak & barvinsky - Kfuc ! Kfuc! (lyrics video)
https://www.youtube.com/watch?v=T2rAXa1KIIwZobacz Adi Nowak & barvinsky - na Facebooku


Najbliższa impreza


ProtoTypy // Pierwszy Dzień Wiosny // Techno Edition
Elektronika z głośnika w Proto!
21
MAR
2018
20:00

Hip Hop Sesja vol.23 / Gdańsk / Protokultura / Beatbox showcase
Kolejna część cyklicznej czwartkowej imprezy. Wolne mikrofony, freestyle i wszystko co najlepsze. Możliwość dowolnej ekspresji na scenie. 💣
22
MAR
2018
20:00

Bonson • Reno • KPSN
Serdecznie zapraszamy na OSTATNI TAKI TOUR!
23
MAR
2018
21:00